Topiću zeleni nivo u TK Privilege

Datum objave: 24.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Privilege održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za dečake.

Pobednički pehar osvojio je Mihailo Topić koji je u finalu savladao Novaka Miloševića 4:2, 4:0. U polufinalu Mihailo je pobedio Relju Todorovića 4:0, 4:2, dok je Novak savladao Uroša Rađenovića 4:1, 2:4, 7:5.

Utešni turnir osvojio je Luka Ćeramilac pobedivši Matiju Putića 2:4, 4:1, 7:5.

Lokomotivu pokorio Danny

Na terenima TK Lokomotiva u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Pobedu je odneo Danny Liwenze koji je u finalu savladao Dušana Bazdara 6:1, 6:1. U polufinalu Danny je pobedio Viktora Stojovića 6:4, 6:1, dok je Dušan bio bolji od Miloša Mandića 6:2, 7:6(4).

Dorotea i Nikola najbolji na Zlatiboru

Otvoreno prvenstvo Zlatibora u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, prva kategorija, održano je na terenima TK Zlatibor Springs.

U konkurenciji devojčica na pobedničko postolje stala je Dorotea Milosavljević kojoj je meč finala bez borbe predala Jovana Grujić. U polufinalu Dorotea je posle velike borbe stigla do pobede nad Jelenom Gojković 6:7(8), 7:5, 6:3, dok je Jovana savladala Anđelu Lazarević 6:2, 6:7(4), 6:3.

Kod dečaka pobedu je odneo Nikola Jovanović koji je u finalu pobedio Krstu Petrovića 6:3, 6:4. U polufinalu Nikola je savladao Milana Cvetkovića 6:2, 6:3, dok je Krsta bio bolji od Vanju Petrova 6:1, 6:2.

Nađin bljesak u Pančevu

Otvoreno prvenstvo Pančeva u konkurenciji do 18 godina za juniorke, prva kategorija, održano je na terenima TK Dinamo.

Pobedničko postolje pripalo je Nađi Nonković koja je u finalu posle velike borbe došla do pobede na Anđelkom Andrić 2:6, 7:5, 6:3. U polufinalu Nađa je savladala Taru Dakić 6:3, 6:2, dok je Anđelka pobedila Miu Vučković 7:6(4), 6:2.

Juniori (selekcije do 14 i 18) na Pojedinačnom prvenstvu Evrope

Datum objave: 24.07.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlade selekcije Srbije u konkurenciji do 14 i 18 godina ove nedelje takmiče se na Pojedinačnom prvenstvu Evrope.

Konkurencija do 14 godina bori se u češkom mestu Most, a  boje Srbije brane: kod devojčica višestruka šampionka naše zemlje Fatma Idrizović i Darja Šuvirdjonkova, kod dečaka Branko Đurić i Luka Jovanović, pod vođstvom trenera Ivana Gaže i Nemanje Ivića.

Darja je postavljna za 12 nosioca, Fatma za 13 nosioca i u prvom kolu su bile slobodne. U drugom kolu Darja će odmeriti snage sa predstavniom Portugalije Mafadlom Guedes, dok će se Fatma za plasman u treće kolo takođe boriti protiv Portugalke Matilde Jorge.

Jovanović je u prvom kolu savladao Slovaka Tristana Flandera 7:6(7), 4:6, 6:2, dok će u drugom kolu snage odmeriti sa Izraelcem Ronom Eloukom. Đurić je u prvom kolu bio slobodan, u borbi za plasman u treću rundu boriće se protiv Portugalca Diogo Moraisa.

Konkurencija do 18 godina takmiči se u švajcarskom Klostersu. Boje Srbije brane kod juniorki Anđela Skrobonja i Tamara Malešević, kod juniora Marko Miladinović i Bodin Žarković, pod vođstvom trenera Jovana Lilića i Stefana Solunca.

Plasman u treće kolo ostvarila je jedino Skrobonja koja je u prvom kolu bila slobodna, dok je u drugom savladala Čehinju Vanesu Nikolovovu 6:3, 6:3. U trećem kolu boriće se protiv Rumunke Andree Prisakariu.

Danilović protiv Kanepi za četvrtfinale Moskve

Fed kup reprezentativka Srbije, naša najbolja mlada teniserka, 17- godišnja Olga Danilović plasirala se u drugo kolo glavnog takmičenja na WTA turniru u Moskvi koji se igra za nagradni fond 750.000 dolara.

Danilovićeva je u prvom kolu glavnog turnira savladala predstavnicu Slovačke, 83. na svetu Anu Karolinu Šmidlovu 6:2, 6:4. U borbi za plasman u prvo WTA četvrtfinale u karijeri Olga će odmeriti snage sa Estonkom Kajom Kanepi koja je postavljena za osmog nosioca.

Naša Olga je pre deset dana osvojila turnir u Versmoldu (60.000 evra nagradni fond) i plasirala se među 200 na svetu, trenutno je na 194. mestu WTA liste.

Tomoya osvojio Master

Datum objave: 23.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo za seniore, druga kategorija.

Šampionski pehar osvojio je Tomoya Kitayama koji je u finalu savladao Nikolu Vidovića 6:3, 6:4. U polufinalu Tomoya je bio bolji od Uroša Todorovića 6:1, 6:3, dok je Nikola pobedio Mirona Sokolovskog 4:6, 6:1, 6:1.

Viktorija Viktora u Topacu

Na terenima TK Topaco u Beogradu održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, crveni nivo.

Pobednički pehar zagrlio je Viktor Višnić koji je u finalu pobedio Helenu Vlajić 5:4, 5:3. U polufinalu Viktor je bio bolji od Rastka Kekovića 5:1, 5:1, dok je Helena posle velike borbe stigla do pobede nad Nikolom Stanojevićem 2:5, 5:3, 5:4.

Utešni turnir osvojila je Sofija Vuković pobedivši u finalu Nešu Pavlovića 5:3, 5:2.

Đorđeviću naranđasti nivo u Zaječaru

Na terenima TK As Timok u Zaječaru održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, naranđasti nivo za dečake.

Pobedu je odneo Veljko Đorđević koji je u finalu bio bolji od Relje Hurberta 4:2. U polufinalu Veljko je pobedio Mihaila Nikolića 5:3, dok je Relja savladao Janka Mladenovića 4:2.

Utešni turnir osvojio je Ognjen Ristić pobedivši u finalu Uroša Miloševića 4:0.

Danilovićeva u glavnom žrebu WTA u Moskvi

Datum objave: 23.07.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja mlada teniserka Srbije, 17 - godišnja Olga Danilović nakon osvajanja turnira nagradnog fonda 60.000 dolara u Versmoldu i plasmana na 194. mesto na WTA listi, nastavila je sa dobrim partijama i pobedama.

Ove nedelje Olga je nakon jedne pobede i jednog poraza u kvalifikacijama za glavni turnir WTA takmičenja u Moskvi (nagradni fond 750.000 dolara) ostvarila plsman u glavni turnir kao laki luzer. U prvom kolu glavog takmičenja WTA turnira u glavnom gradu Rusije Danilovićeva će odmeriti snage sa predstavnicom Slovačke Anom Karolinom Šmidlovom.

Ogla je pre dve godine u Moskvi osvojila zlato za Srbiju na Pojedinačnom prvenstvu Evrope u konkurenciji do 16 godina.