Fjučers avgust u Srbiji

Datum objave: 24.08.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mesec avgust 2017. na teniskoj mapi Srbije je u znaku  turnira iz fjučers serije nagradnog fonda 15.000 dolara.
Do kraja ovog meseca biće odigrano ukupno pet fjučersa širom Srbije, od toga četiri muška i jedan ženski.
Završeni su fjučersi čiji su organizatori bili TK Meridiana i TK Vojvodina, oba u Novom Sadu. U toku je muški fjučers na terenima TK Spartak iz Subotice i ženski koji se održava u Vrnjačkoj Banji.
Šampionski trofej turnira iz fjučers serije koji je odigran u TK Meridiana Novi Sad osvojio je predstavnik Hrvatske Nino Serdarušić koji je u finalu pobedio Italijana Antonija Masaru 6:1, 6:4. Dubl trofej pripao je australijskom paru Propoggia – Puodziuna koji su u finalu savladali dubl Serdarušić – Borsos 6:3, 7:5.
Muški fjučers održan na terenima TK Vojvodina protekao je u znaku tenisera iz BiH Tomislava Brkića koji se popeo na pobedničko postolje savladavši u finalu posle velike borbe Hrvata Ninu Serdarušića 6:2, 6:7(5), 6:3. U dublu šampionske pehare odneli su šampioni turnira koji je odigran na Meridiani, australijski par Propoggia – Puodziuna pobedivši u finalu hrvatski par, prve nosioce, braću Sabanov (Ivan i Mateja) 7:6(8), 5:7, 11:9.
Nakon turnira koji su u toku (Spartak Subotica i Vrnjačka Banja), sledi muški fjučers koji će biti održan na terenima TK Zlatibor Springs, kojim će sezona fjučersa u Srbiji 2017. biti završena.

Žarković osvojio Agrimes

Datum objave: 23.08.2017. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji seniora, druga kategorija, održano je na terenima TK Agrimes.

Pobedinčko postolje pripalo je Bodinu Žarkoviću koji je u finalu savladao Vitomira Markovića 6:4, 7:6(2). U polufinalu Bodin je bio bolji od Davuda Amirova 6:0, 6:3, dok je Vitomir savladao Vanju Vidojkovića 3:6, 6:4, 6:4.

Gazela u znaku Komazeca

Na terenima TK Gazela u Beogradu održano je otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina, treća kategorija, dečaci.

Šampionski trofej otišao je u ruke Miloša Komazeca koji je u finalu bio bolji od Saše Markovića 6:0, 6:2. Komazec je u polufinalu savladao Marka Miščevića 7:5, 7:5, dok je Marković pobedio Marka Miletićkog 6:3, 6:4.

Obradovićeva slavila na domaćem terenu

Datum objave: 21.08.2017. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina, devojčice - treća kategorija, održano je na terenima Teniske akademije Tipsarević.

Pobedničko postolje osvojila je članica kluba domaćina Andrea Obradović koja je u finalu savladala Teodoru Milić 6:3, 6:2. U polufinalu Andrea je bila bokja od Mirjane Jovanović 6:1, 6:1, dok je Milićeva savladala Nevenu Janošević 6:2, 6:2.

Aleksandra i Milan pokorili Čačak

Otvoreno prvenstvo Čačka u konkurenciji do 12 godina, prva kategorija za devojčice i dečake održano je na terenima TK Sloboda.

U konkurenciji devojčica trijumfovala je Aleksandra Joković koja je u finalu savladala klupsku koleginicu iz TK Sloboda Anastasiju Nikolić 6:2, 6:0. U polufinalu Jokovićeva je bila bolja od takođe klupske koleginice Milice Milošević 6:1, 6:1, dok je Nikolićeva pobedila Anastasiju Arsić (TK Dril) 6:2, 2:6, 6:2. Tri uzdanice TK Sloboda u konkurenciji do 12 godina (devojčice) - Joković, Nikolić i Milošević predstavljaće ovaj klub i na Letnjem ekipnom prvenstvu Srbije.

Kod dečaka šampionski trofej osvojio je Milan Cvetković koji je u finalu pobedio Lazara Virijevića 7:6(0), 6:0. U polufinalu Milan je savladao Nemanju Mandića 6:3, 7:6(7), dok je Lazar bio bolji od Simeona Stankovića 6:2, 6:3.

Kristina i Aleksandar osvojio OP Beograda - narandžasti nivo

Na terenima  TK Classics u Beogradu održan je turnir u konkurenciji devojčica i dečaka do 10 godina - narandžasti nivo.

Na glavnom turniru kod devojčica  trijumfovala je Kristina Milošević  koja je u finalu savladala Ivonu Đorđević  4:1. U polufinalu Kristina je savladala Tijanu Vujadinović 4:0, dok je Ivona pobedila Sabrinu Jotić 4:3.

Glavni turnir u konkurenciji dečaka osvojio je Aleksandar Knežević  koji je u finalu bio bolji od Stefana Varge  4:0. Knežević u polufinalu je bez izgubljenog gema pobedio Nikolu Lazića 4:0, dok je Varga prepustio dva gema Mihajlu Antiću za konačnih 4:2.
 Utešni turnir kod devojčica je osvojila Iva Veljić koja je u finalu pobedila Isidoru Sudarev 4:1, dok je jedina polufinalistkinja bila Višnja Šašić.
Utešni turnir kod dečaka osvojio je Stefan Nikolić  koji je u finalu pobedio Ivana Markovića  4:2, dok su polufinalisti bili Boris Beloica i Andrija Dragićević.

Održan Mišin memorijal u Beogradu

Datum objave: 20.08.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Olimp u Beogradu održan je Mišin memorijal u konkurenciji do 12 godina, prva kategorija, devojčice i dečaci.

U ženskoj konkurenciji trijumfovala je Teodora Milić koja je u finalu savladala Miu Ristić 6:2, 6:1. U polufinalu Milićeva je bila bolja od Milice Popovski 6:1, 6:0, dok je Ristićeva pobedila Taru Mihaljević 6:1, 6:1.

Kod dečaka šampionski pehar osvojio je Todor Vukomanović pobedivši u finalu Andriju Zagorca 6:3, 6:1. U polufinalu Todor je bio bolji od Lazara Virijevića 6:0, 6:1, dok je Andrija savladao Sašu Markovića 7:6(5), 6:3.

U konkurenciji muških dublova na tron su se popeli Andrej Komnenić i Lazar Virijević koji su u finalu salvadali Aleksu Stankovića i Mila Cvetkovića 6:1, 6:3.

Gažin Winner

Datum objave: 18.08.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Winner u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniore.

Trofej namenjen šampionu otišao je u ruke Stefana Gaže koji je u finalu bio bolji od Andrije Pavlovića 1:6, 6:3, 6:3. U polufinalu Stefan je savladao Ninoslava Jocića 6:2, 4:6, 6:2, dok je Andrija pobedio Luku Malobabića 6:2, 6:2.

30 DANA DO DEJVIS KUP SUSRETA FRANCUSKA - SRBIJA U LILU

Datum objave: 16.08.2017. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
NIS Dejvis kup tim Srbije za 30 dana počinje novu bitku za plasman u još jedno, treće finale Dejvis kup takmičenja Svetske grupe, ovaj put za 2017. godinu.
U francuskom gradu Lilu od 15. do 17. septembra 2017. domaćin Francuska ugostiće naš tim na šljaci, na fudbalskom stadionu "Pjer Morua" koji će za ovaj meč biti pretvoren u halu.
U poslednjih deset godina NIS Dejvis kup tim Srbije odigrao je tri polufinala Svetske grupe, meč u Lilu biće četvrto polufinale u poslednjoj deceniji u kojoj je Srbija stigla i do prve "salatare" u istoriji (2010. godine) i igrala finale 2013. godine.
Prvi put u 2007. godini u Dejvis kup takmičenju borili smo se pod nazivom Srbija. Kao Srbija i Crna Gora takmičili smo se od 2004. do 2006, dok smo naziv Jugoslavija nosili od 1927. do 2003. godine. Prva godina u kojoj je naša reprezentacija učestvovala u Dejvis kup takmičenju bila je 1927. godina. Ukupno 90 godina nalazimo se u vodama ovog takmičenja i u Olimpijskoj 2008. slavili smo osam decenija kako su naši momci zakoračili u Dejvis kup. Odigrali smo do sada 212. susreta, pobedili u 127, izgubili 85. Proveli smo 19 godina u Svetskoj grupi, počevši od 1981. godine.

Tim Francuske do sada je osvajao devet puta Dejvis kup takmičenje, poslednji put 2001. godine. Odigrali su i osam finala, poslednje 2014. protiv selekcije Švajcarske upravo na stadionu "Pjer Morua" kada su izgubili 1:3.

Srbija je u 2017. odigrala dva meča, oba kao domaćin. U prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa 2017. Srbija je ugostila u Nišu tim Rusije i pobedila 4:1. U četvrtfinalu naša najbolja muška reprezentacija savladala je selekciju Španije 4:1 u Beogradu. Sledi bitka protiv Francuske u Lilu gde selektor NIS Dejvis kup tima Srbije Nenad Zimonjić neće moći da računa na najboljeg tenisera Srbije u istoriji, vlasnika 12 gren slem titula, Novaka Đokovića koji zbog povrede lakta propušta ostatak sezone 2017.

Krunić deklasirala šampionku Rolan Garosa

Datum objave: 15.08.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Aleksandra Krunić deklasirala je u prvom kolu glavnog žreba WTA takmičenja u Sinsinatiju ovogodišnju šampionku Rolan Garosa,12. teniserku sveta Letonku Jelenu Ostapenko savladavši je rezultatom 6:4, 6:2.

Krunić je u glavni žreb turnira vrednog 2.836.904 dolara stigla savladavši u kvalifikacijama najpre Rumunku Soranu Kirsteu, zatim i bivšu šampionku gren slem takmičenjau u Parizu, Italijanku Frančesku Skijavone.

Za plasman u treće kolo glavnog turnira u Sinsinatiju Aleksandra će se boriti protiv predstavnice Španije Karle Suarez Navaro.

Nije prvi put da naša reprezentativka deklasira aktuelnu šampionku nekog gren slema. Na gren slem turniru u Njujorku 2014. godine Krunić je u trećem kolu glavnog turnira savladala takođe u dva seta tada treću teniserku sveta i aktuelnog šampiona Vimbldona Čehinju Petru Kvitovu. Naša Aleksandra je dokazala da može da pobedi bilo koga i da njeno vreme tek dolazi.