Tepavac osvojio fjučers u Egiptu

Datum objave: 29.02.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije 21 - godišnji Marko Tepavac osvojio je prvi trofej u 2016. na turniru iz fjučers serije koji je odigran u Šarm El Šeiku. Kao drugi nosilac Marko je u finalu savladao 4. nosioca, Čeha Jaroslava Pospišila 6:4, 6:7(6), 7:5.

Tepavcu je ovo osma fjučers titula u karijeri u singlu. Trenutno je na 288. mestu ATP liste, ali ulaskom novih bodova koje je osvojio u Egiptu zabeležiće novi skok.

NIS Dejvis kup tim Srbije odradio prvi trening u hali „Aleksandar Nikolić“

Datum objave: 29.02.2016. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup

Viktor i Filip isprobali teren

U nekadašnoj dvorani Pionir, sada „Aleksandar Nikolić“ NIS Dejvis kup tim krenuo je sa pripremama za meč prvog kola Svetske grupe u kome će snage odmeriti sa selekcijom Kazahstana od  4. do 6. marta 2016. godine.

Viktor Troicki i Filip Krajinović su danas u dvorani "Aleksandar Nikolić" odradili prvi trening, a selelektor Obradović je rekao da se sutra očekuje da trening odradi i Nenad Zimonjić.

"Izuzetno smo zadovoljni uslovima u dvorani, kao i podlogom. Zaista nam je drago što smo mi prvi dobili priliku da igramo u dvorani pod imenom košarkaške legende Aleksandra Nikolića, kojeg svi izuzetno poštujemo", rekao je Obradović.

Selektor Dejvis kup tima Srbije Bogdan Obradović rekao je danas da se nada brzom oporavku prvog tenisera sveta Novaka Đokovića, koji je zbog infekcije oka prošle nedelje predao meč na turniru u Dubaiju.

Očekujemo vesti od Noleta što se tiče oporavka. Nadamo se da će sve biti u redu i da će se brzo priključiti timu", rekao je Obradović.

Nina briljirala u Moskvi

Datum objave: 28.02.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović osvojila je 13. titulu u dubl konkurenciji u karijeri. Novi pehar Nina je iskovala u Moskvi na turniru nagradnog fonda 25.000 dolara.

U paru sa predstavnicom Rusije Anstasijom Komardinom naša velika nada u finalu je savladala ruski par Monova - Sizikova 6:7(5), 6:1, 12:10.

Time Stojanovićeva nastavlja da beleži sjajne rezultate na profi sceni, prošle nedelje bila je vicešampionka u singlu na turniru u Indiji (25.000 dolara).

Poštovani mali igrači crvenog i narandžastog nivoa i roditelji!

Pozivamo Vas da se prijavite i učestvujete u izboru malih igrača koji će predstavljati program Tennis 10s TSS na centralnom terenu tokom Davis cup susreta Srbija – Kazahstan.

Datum objave: 23.02.2016. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup

U sredu, 24.2.2016, počinje prodaja karata za meč prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa između Srbije i Kazahstana, koji se igra od 4. do 6. marta 2016. u dvorani "Pionir" u Beogradu. Najjeftiniji  komplet karata za ukupno pet mečeva ( petak, subota i nedelja) iznosi 1.950 dinara. Skuplje ulaznice, odnosno kompleti  koštaju 2.950, 3.950 i 4.950 dinara.

Selektori objavili spisak igrača za meč prvog kola Dejvis kupa u Pioniru

U ITF ( Međunarodna teniska Federacija ) danas su stigli spiskovi sa imenima igrača na koje selektori Dejvis kup reprezenatcija Srbije i Kazahstana računaju u predstojećem susretu prvog kola Svetske grupe za 2016. godinu.

Za duel sa selekcijomKazahstana, koji je na programu od 04.03. do 06.03.2016. godine u Beogradu (Hala Pionir), selektor srpskog tima Bogdan Obradović odlučio se za sledeći tim: Novak Đoković (1. na ATP listi singlova), Viktor Troicki (22), Filip Krajinović (98) i Nenad Zimonjić (14. mesto u dublu na ATP listi).

Laslo osvojio titulu u Hamametu

Datum objave: 21.02.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije Laslo Đere osvojio je prvi trofej u 2016. godini na turniru iz fjučers serije koji je održan u tuniškom mestu Hamamet. Na turniru nagradnog fonda 10.000 dolara Laslo je briljirao, do finala nije izgubio set, u finale je vodio veliku borbu protiv Austrijanca Paskala Brunera kojeg je salvadao rezultatom 1:6, 6:1, 7:6(5).

Titula u Hamametu je osam u dosadašnjoj karijeri 20-godišnjeg Lasla koji trenutno zauzima 257. na ATP listi, ali će poenima koje je sada osvojio napraviti značajan skok i približiti se njegovom najboljem rangu do sada - 170. mesto koje je zabeležio pre tri meseca (novembar 2015).

Ovo je tek početak takmičarske 2016, pred Đereom je cela sezona i prilika da nekada jedan od najboljih juniora sveta, sada mladi profesionalac uđe u sto najboljih na svetu, ali i da jednog dana ode i u sam svetski vrh koji mu po talnetu i predanosti ovom sportu i pripada.

Stojanovićeva vicešampionka u Nju Delhiju

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije, 19-godišnja Nina Stojanović na turniru u Nju Delhiju nagradnog fonda 25.000 dolara osvojila je drugo mesto.

Nina je u prvom kolu ovog turnira izbacila prvog nosioca. 160. na svetu predstavnicu Turske Ipek Sojlu 2:6, 7:5, 6:4, i iako povređena nizala je pobedu za pobedom, u borbi za trofej posle velike borbe izgubila je od Ukrajinke Sabine Šaripove 6:3, 2:6, 4:6.

Stojanovićeva je do sada osvojila tri singl titule, odirala sedam singl finala, osvojila 12 dubl trofeja, devet dubl finala, tri puta član Fed kup tima Srbije, osvojeno evropsko ekipno zlato za Srbiju u konkurenciji do 18 godina (sezona 2014)...

Pavlović osvojio Kup Srbije u konkurenciji do 14

Datum objave: 18.02.2016. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sunrise u Šapcu održan je Kup Srbije, turnir I kategorije iz kalendara TSS, u konkurenciji do 14 godina. Šampionski trofej osvojio je Ognjen Pavlović koji je u finalu savladao Dimitrija Zubca 1:6, 6:2, 6:4.

Novi trofej Milojevića

Datum objave: 14.02.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije, 20-godišnji Nikola Milojević osvojio je prvu titulu u 2016, na turniru iz fjučers serije (10.000 dolara) koji je održan u Egiptu.

Nikola je do devetog profi trofeja u karijeri stigao u Šarm El Šeiku kao prvi nosilac savladavši u finalu Francuza Lorena Rošea 6:2, 6:4.

Milojević je sezonu 2016. započeo prošle nedelje turnirom iz fjučers serije, takođe u Šarm El Šeiku gde je stigao do finala, danas, sedam dana kasnije otišao je i korak dalje, osvojio je trofej koji će mu doneti i novi skok na ATP listi na kojoj trenutno zauzima 249. mesto.