Spasojeviću seniorski turnir na Masteru

Datum objave: 06.05.2019. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji seniora, druga kategorija, održano je na terenima TK Master.

Pobednički pehar osvojio je Stefan Spasojević koji je u finalu savladao Olivera Jevtovića 6:2, 6:3. U polufinalu Stefan je pobedio Stevana Lakićevića 3:6, 6:3, 6:2, dok je Oliver bio bolji od Nemanje Tošića 2:6, 6:0, 6:3.

Smiljanićevoj trofej u TK Privilege

Datum objave: 02.05.2019. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice, druga kategorija, održano je na terenima TK Privilege.

Pobednički pehar osvojila je Mia Smiljanić koja je u finalu bila bolja od Gale Ilić 6:2, 6:4. U polufinalu Mia je savladala Višnju Šašić 6:0, 6:2, dok je Gala pobedila Emiliju Miljković 7:5, 3:6, 10:5.

Tara i Novak osvojili Tošim memorijal

Datum objave: 01.05.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Kostić u Nišu održan je Tošin memorijal u konkurenciji do 14 godina, prva kategorija za devojčice i dečake.

U ženskoj konkruenciji do naslova šampiona stigla je Tara Mihaljević pobedivši u finalu Miu Milisavljević 6:1, 6:1. U polufinalu Tara je savaladala Milicu Stošović 6:2, 6:4, dok je Mia bila bolja od Gale Ivanović 7:5, 6:0.

Kod dečaka pobedu je odneo Novak Stokanović savladavši u finalu Miloša Mikovića 6:3, 7:6(3). U polufinalu Novak je bio bolji od Petra Markovića 6:1, 4:6, 6:2, dok je Miloš pobedio Milana Cvetkovića 7:5, 6:4.

Stefanu trofej Balansa

Na terenima TK Balans u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Stefan Rajičić koji je u finalu bio bolji od Marka Šavije 6:2, 6:1. U polufinalu Stefan je pobedio Strahinju Albijanića 4:6, 6:2, 10:6, dok je Marko pobedio Andreja Petrovića 3:6, 6:4, 10:7.

Dušica i Amar do slavlja u Partizanu

Na terenima TK Partizan u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, prva kategorija singl i dubl.

Naslov šampiona kod devojčica ponela je Dušica Popovski koja je u finalu bila bolja od Katarine Milošević 6:1, 6:0. U polufinalu Dušica je savladala Teodoru Kostović 6:0, 6:3, dok je Katarina pobedila Ninu Krstić 6:1, 6:2.

U ženskom dublu do šampionskog pehara stigle su Katarina Milošević i Mia Milisavljević pobedivši u finalu par Mia Smiljanić i Maša Tanasković 4:2, 4:3(1).

Kod dečaka pobedničko postolje pripalo je Amaru Huseinoviću koji je u finalu savladao Ognjena Jagrovića 2:6, 6:3, 6:4. U polufinalu Amar je bio bolji od Jovana Bjelobrka 6:1, 6:1, dok je Ognjen pobedio Marka Nešića 6:7(4), 6:4, 6:2.

U konkurenciji muških dublova pobedu su odneli Huseinović i Jagrović pobedivši u završnici par Samuel Cestovaliev, Matija Brajkov 6:3, 6:2.

Topiću desetka u TA Tipsarević

Na terenima TA "Tipsarević" održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za dečake.

Naslov šampiona poneo je Mihailo Topić koji je u finalu savladao Uglješu Sofrenovića 4:1, 4:0. U polufinalu Topić je pobedio Filipa Đokića 5:3, 4:0, dok je Sofrenović bio bolji od Relje Todorovića 4:1, 4:1.

Utešni turnir pripao je Dejanu Livadi koji je u finalu u veoma uzbudljivom meču pobedio Viktora Visnića 5:3, 4:5, 9:7.

Teniski Savez Srbije od naredne takmičarske sezone, oktobar 2019. godine, počeće sa primenom novog sistema takmičenja za igrače uzrasta do 10 godina. Cilj promene takmičenja u dugoročnom periodu odnosiće se na  povećavanje broja dece na turnirima, takmičenja koja su prilagođena deci i njihovim potrebama, jednostavnijoj organizaciji klubova kao i roditelja, povećanje atraktivnosti takmičenja, pravljenje mreže klubova koji aktivno učestvuju u organizaciji i sprovođenju programa.

U tom ciliu Teniski Savez Srbije organizuje seminar za prezentaciju sistema takmičenja i turnira. Seminar će voditi Majk Barel (Evolve 9) kreator oficijalnog programa Teniskog Saveza Srbije EVOLUTION KIDS TENNIS.

Seminar će se održati 5. i 6. maja 2019. u Beogradu na teniskim terenima Fakulteta za sport i fizičku kulturu, Košutnjak (adresa: Blagoja Parovića 156).

Satnica seminara za oba dana je od 09:00 do 17:00 časova sa pauzama za ručak i kratke pauze.

Pored prezentacije organizovaće se i turnir sa decom uzrasta do 10 godina  kao primer novog sistema takmičenja. Tokom trajanja turnira biće data jasna objašnjenja kako se turnir organizuje i vodi.

Prisustvo jednog trenera ili predstavnika kluba je obavezno.

Informacije i prijave

E-mail: dejan.vukojicic@teniskisavez.com

Dragoviću šampionski pehar na Agrimesu

Datum objave: 24.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji seniora, druga kategorija, održano je na terenima TK Agrimes.

Naslov šampiona poneo je Stefan Dragović koji je u finalu posle velike borbe savladao Luku Jankovića 2:6, 6:1, 7:6(5). U polufinalu Stefan je pobedio Aleksandra Ljubojevića 6:1, 6:3, dok je Luka bio bolji od Koste Petrova 6:4, 6:1.

Elena osvojila seniorski šampionat na Drilu

Na terenima TK Dril u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji seniorki, druga kategorija.

Šampionski pehar osvojila je Elena Gemović kojoj je finali susret bez borbe predala Avomo Ela Celestine. U polufinalu Elena je bila bolja od Jelene Božović 6:3, 6:1, dok je Avomo savladala Anastasiju Radojević 6:1, 7:6(2).

Pavloviću crveni nivo u TK Topaco

Na terenima TK Topaco u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, crveni nivo za devojčice i dečake.

Pobedničko postolje osvojio je Marko Pavlović koji je u finalu pobedio Petra Travicu 2:5, 5:4, 5:4. U polufinalu Marko je bio bolji od Uroša Vulovića 5:0, 5:0, dok je Petar savladao Todora Kujundžića 5:0, 5:2.

Utešni turnir osvojio je Mihajlo Radojičić pobedivši u finalu Uroša Jovanovića 5:4, 5:3.