Šekijev memorijal u znaku Anastasije i Luke

Datum objave: 25.07.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Vojvodina u Novom Sadu održan je Šekijev memorijal, turnir u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Pobednički pehar kod devojčica osvojila je Anastasija Čolović koja je u finalu savladala Iris Kresović 6:0, 6:2. U polufinalu Anastasija je pobedila Helenu Korać 6:4, 6:4, dok je Iris bila bolja od Ane Jurišić 6:1, 6:2.

Naslov šampiona kod dečaka poneo je Luka Ćeramilac kome je meč finala kod rezultata 6:3, 4:0 za Luku predao Matia Ajasa. U polufinalu Luka je pobedio Kristijana Vukovića 6:3, 1:6, 7:5, dok je Matia savladao Relju Todorovića 6:2, 6:2.

Šekijev memorijal 2022 - konkurencija do 14 godina

Datum objave: 22.07.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Vojvodina u Novom Sadu održava se Šekijev memorijal 2022.  turnir za devojčice i dečake u konkurenciji do 14 godina, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

žreb devojčice ovde

žreb dečaci ovde

raspored mečeva 25. jul 2022. ovde

Live stream ovde

Senićeva i Arsić šampioni TSS Tour-a u Nišu

Datum objave: 21.07.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniske akademije Živković u Nišu održan je turnir iz serije TSS Tour za seniorke i seniore.

Šampionski pehar kod seniorki osvojila je Natalija Senić koja je u finalu bila bolja od Anastasije Arsić 6:1, 6:1. U polufinalu Senićeva je savladala Aleksandru Stevanović 6:1, 6:1, dok je Anastasija pobedila Čeriš Henri 6:3, 6:2.

Kod seniora pobednički pehar otišao je u ruke Nikše Arsića koji je u finalu pobedio Romea Hadži-Mehmedovića 6:4, 6:1. U polufinalu Arsić je savladao Novaka Novakovića 6:1, 5:7, 6:4, dok je Romeo bio bolji od Mihaila Popovića 6:2, 6:0.

TSS TOUR - TK TAŽ - ŽREBOVI I REZULTATI - SENIORKE I SENIORI

Datum objave: 15.07.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniske akademije Živković u Nišu održava se turnir za seniorke i seniore iz serije TSS Tour 2022.

glavni žreb seniorke ovde

glavni žreb seniori ovde

žreb seniori kvalifikacije ovde

raspored mečeva 21. jul 2022. ovde

Svečani doček Novaka Đokovića u Starom dvoru

Datum objave: 11.07.2022. // Kategorija: Domaća scena
Sjaj Vimbldonske trave, sedam zlatnih trofeja koje je u osam finala gren slem takmičenja u Londonu iskovao srpski i svetski teniski as Novak Đoković, četiri u nizu, poslednji do sada u nedelju 10. jula 2022. čime je stigao do njegovog 21 gren slem pehara, zasijaće u srcu srpske prestonice. Beograd i Srbija pokloniće se ikoni srpskog sporta i tenisa, našem zlatnom asu Novaku koji će sa novim, sedmim Vimbldonskim peharom izaći pred svoj narod 11. Jula 2022. i pozdraviti ih sa balkona Starog Dvora u Beogradu.
Svečani doček Novaka Đokovića, šampiona ovogodišnjeg Vimbldona i osvajača 21 grend slem titule, biće organizovan večeras u 20.00 ispred Starog dvora u Beogradu. Organizator dočeka je Teniski savez Srbije.
TSS poziva sve teniserke, tenisere, trenere, klubove i sportske radnike da dođu i pozdrave našeg zlatnog šampiona Novaka Đokovića kome kliče ceo svet!  Očekuje se da se Đoković svim prisutnim obrati oko 21.00 sa čuvenog balkona, istorijskog mesta šampiona srpskog sporta. Istorijsko mesto, sporista koji neprestano ispisuje istoriju zlatnim slovima i neprestano pomera granice koje su toliko jake i moćne da je teško da će ih iko ikada moći dostići.
Živeo Novak Đoković!

Drugi memorijalni turnir Neša Ćirović u Kraljevu

Na terenima Top Tenis u Kraljevu biće održan drugi memorijalni turnir Neša Ćirović iz serije Serbian Gran Prix, 3. kategorije za devojčice i dečake do 14godina

Prijave su online na sajtu Teniskog Saveza Srbije

Danica i Marko osvojili Super 4 u Kruševcu

Na terenima TK Kruševac održan je turnir iz serije Super 4 u konkurenciji devojlica i dečaka do 12 godina, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Pobednički pehar kod devojčica osvojila je Danica Marjanović pobedivši u finalu Anđelu Šćopulović 6:3, 6:2. U polufinalu Danica je bila bolja od Anastasije Marjanović 6:1, 6:0, dok je Anđeli meč predala Nina Hegediš kod rezultata 4:2.

Naslov šampiona kod dečaka ponbeo je Marko Pavlović pobedivši u finalu Nikolu Stefanovića 2:6, 7:5, 6:4. U polufinalu Marko je savladao Luku Anđelića 6:1, 6:4, dok je Nikola bio bolji od Radovana Petrovića 6:0, 6:0.

TSS TOUR - TK CRVENA ZVEZDA - SENIORKE I SENIORI 2022.

Datum objave: 08.07.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu održava se turnir za seniorke i seniore iz serije TSS Tour 2022.

žreb seniorke ovde

žreb seniori ovde

raspored mečeva 15. jul 2022. ovde

žreb kvalifikacije seniorke ovde

žreb kvalifikacije seniori ovde

Iva i Kristian seniorski šampioni Letnjeg pojedinačnog prvenstva Srbije 2022.

Na terenima TK Spartak iz Subotice održano je Letnje prvenstvo Srbije 2022. u konkurenciji seniorki i seniora iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Naslov šampiona kod seniorki ponela je Iva Šepa koja je u finalu savladala Anastasiju Arsić 6:4, 6:1. U polufinalu Iva je bila bolja od Nataše Savić 6:2, 6:1, dok je Anastasija pobedila Sašku Savić 6:2, 6:0.

Kod seniora višetruki osvajač državnih šampionata Kristian Juhas još jednom je stao na pobednički tron. U finalu Juhas je savladao Veljka Krstića 7:5, 2:6, 6:1. U polufinalu Kristian je bio bolji od Aleksandra Ljubojevića 6:4, 6:3, dok je Veljko pobedio Lazara Milićevića 6:3, 3:6, 6:4.

Super 4 u konkurenciji do 12 godina - TK Kruševac

Na terenima TK Kruševac održava se turnir iz serije SUper 4 iz kalendara Teniskog saveza Srbije u konkurenciji devojčica i dečaka do 12 godina.