Oparnica pokorio Haron

Datum objave: 05.03.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Haron održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Na pobedničko postolje stao je Aleksa Oparnica koji je u finalu savladao Đorđa Dimitrijeva 6:0, 4:6, 6:1. U polufinalu Aleksa je bio bolji od Uroša Rađenovića 6:4, 6:1, dok je Đorđe pobedio Milana Radojičića 7:5, 6:1.

Nevena i Nikola šampioni u Knjaževcu

Na terenima TK Magnet održano je OP Knjaževca u konkurenciji devojčica i dečaka do 14 godina, druga kategorija.

U konkurenciji devojčica naslov šampiona ponela je Nevena Janošević koja je u finalu pobedila Milicu Martinović 6:1, 1:6, 7:5. U polufinalu Nevena je bila bolja od Sofije Krstić 6:3, 6:1, dok je Milica savladala Miu Milisavljević 6:2, 7:5.

Kod dečaka trijumfovao je Nikola Jović kome je meč finala predao Mateja Stefanović kod rezultata 6:0, 4:0. U polufinalu Nikola je pobedio Aleksandra Žikića 6:3, 6:4 dok je Mateja bio bolji od Andrije Petrovića 6:1, 6:3.

Danici i Janku narandžasti nivo u Novom Sadu

Na terenima TK Elite u Novom Sadu održano je Prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, narandžasti nivo za devojčice i dečake.

U glavnom turniru za devojčice pobedu je odnela Danica Stevanović koja je u finalu pobedila Miu Rakić 5:3. U polufinalu Stevanovićeva je bila bolja od Helene Vlajić 4:2, dok je Mia savladala Unu Džavić 4:0. Utešni turnir osvojila je Danica Marjanović koja je u finalu savladala Jovanu Teodorović 5:4(3).

Kod dečaka naslov šampiona poneo je Janko Mladenović pobedivši u finalu Makara Suvirdjonkova 4:2. U polufinalu Janko je bio bolji od Veljka Predolca 4:2, dok je Makar savladao Uroša Đorđevića 4:2. Utešni turnir je osvojio Nikola Stanojević pobedivši u finalu Mateju Vlaisavljevića 5:4(5).

Vojinovićeva Lokomotiva

Na terenima TK Lokomotiva održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

Trijumfovao je Vanja Vojinović koji je u finalu pobedio Bogdana Muškatirovića 6:1, 6:3. U polufinalu Vanja je bio bolji od Lazara Dimitrijevića 6:1, 6:1, dok je Bogdan savladao Marka Stojanova 6:2, 6:2.

Klara osvojila Pančevo

Na terenima TK Mladost u Pančevu održano je Prvenstvo u konkurenciji devojčica do 14 godina, druga kategorija.

Prvo mesto osvojila je Klara Vaja kojoj je finalni susret predala Maja Miščević kod rezultata 5:0 u prvom setu u korist Klare. U polufinalu Vaja je bila bolja od Andree Noe Galin 6:2, 7:5, dok je Maja pobedila Anđeliju Marković 7:5, 7:6(5).

Stefanu titula u TK Ušće

Na terenima TK Ušće održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Pobedu je odneo Stefan Vedoveli savladavši u finalu Miloša Mikovića 6:2, 6:1. U polufinalu Stefan je bio bolji od Andreja Komnenića 6:4, 6:0, dok je Miloš pobedio Petra Ćertića 4:6, 7:5, 6:1.

Top-ten u znaku Smiljanićeve

Na terenima TK Top-ten održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji devojčica do 12 godina, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Mia Smiljanić koja je u finalu bila bolja od Tine Miletić 6:1, 6:1. U polufinalu Mia je pobedila Mašu Tanasković 7:6(3), 6:2, dok je Tina obezbedila plasman u završnicu nakon susreta sa Ivom Veljić u kome je kod rezultata 6:4, 0:6, 2:1 Iva diskvalifikovana.

Luka Stefanović osvojio Kup Srbije do 18

U Nišu je završen Kup Srbije za tenisere u konkurenciji do 18 godina. Turnir se igrao u organizaciji Teniskog saveza Srbije na terenima Teniske akademije Živković i okupio je najbolje juniore Srbije. Pobednik turnira je Luka Stefanović, teniser Teniske akademije Živković (TAŽ) iz Niša. Luka je u finalu bio bolji od Relje Eskića iz akademije teniskog asa Janka Tipsarevića. Posle tri sata borbe rezultat je bio 2:1, po setovima 6/7, 7/5, 6/4.

„Bio je ovo jak ritam, mislim da smo priredili finale za uživanje. Igrao sam hrabro i borbeno na svaku loptu. Prvi set sam više puta imao u svojim rukama, ali to je tenis. Nisam dozvolio da mi se to desi u naredna dva seta i na kraju došao do titule. Trofej Kupa Srbije ipak ostaje ovde.“ – izjavio je Luka Stefanović nakon ceremonije dodele pehara.

Luka Stefanović nakon ove pobede nastavlja da se priprema za seriju domaćih i međunarodnih turnira, a Teniska akademija Živković će tokom vikenda biti domaćin još jednog Kupa Srbije, u pitanju su teniserke do 14 godina.

KONKURSI - ORGANIZACIJA LETNJIH TURNIRA I DRŽAVNIH PRVENSTAVA 2019.

Poštovani,

Teniski savez Srbije raspisuje konkurse za organizaciju Letnjih državnih prvenstava 2019. i organizaciju letnjih takmičenja iz kalendara TSS

detalje vezano za organizaciju Letnjih državnih prvenstava 2019. možete pogledati ovde

detalje vezano za organizaciju letnjih takmičenja iz kalendara TSS možete pogledati ovde

kalendar 2019. (u radu) možete pogledati ovde

Dragoviću seniorska titula u TA Tipsarević

Datum objave: 27.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TA Tipsarević (Olimp) održano je Prvenstvo za seniore, druga kategorija.

Naslov šampiona poneo je Stefan Dragović koji je u finalu bio bolji od Marka Pavlovića 6:0, 6:2. U polufinalu Stefan je pobedio Pavla Daljeva 4:6, 6:3, 7:5, dok je Marko savladao Luku Stojanovića 6:3, 6:1.