Top Tennis Kraljevo Open - turnir u konkurenciji do 14 godina, III kategorija

Datum objave: 09.09.2021. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Top Tennis u Kraljevu  11. i 12. septembra 2021. biće održan turnir "švajcarac" u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, III kategorija iz kalendara TSS.

Prijava na turnir: online i na licu mesta, dečaci prijava 11. septembar do 9 časova, devojčice do 12 časova

Kategorija: III kategorija novi sistem

Kotizacija: 1500 rsd

Klub: TK Top tennis Kraljevo

Turnir ce se bodovati za rang listu TSS.

Kontakt osoba Boris Premović: borispremovic@gmail.com
+381638078014

Konkurs za organizaciju Kupa Srbije do 10 godina za 2021.

Datum objave: 06.09.2021. // Kategorija: Domaća scena
Takmičarski odbor Teniskog saveza Srbije je na telefonskoj sednici održanoj 06.09. 2021. godine doneo sledeću

O D L U K U

1.Raspisuje se Konkurs za organizaciju Kupa Srbije za igrače do 10 godina starosti za 2021.
2. Za organizaciju takmičenja je potrebno minimum 6 terena
3. Rok za dostavljanje prijava je 13. septembar 2021. godine
4. Prijave slati na mejl  takmicarski.odbor@teniskisavez.com
5. Ovu odluku objaviti na Sajtu TSS i dostaviti svim klubovima članicama Saveza.

Predsednik TOTSS
Dušan Milojković

Seminar za trenersku C licencu - od 23. do 26.09. 2021.DIF Košutnjak (Beograd)

Trenerski odbor Teniskog saveza Srbije objavljuje da će se u periodu od 23. do 26.09. 2021. godine održati seminar za trenersku C licencu. Seminar će biti održan na terenima Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje u Beogradu, Blagoja Parovića 156 Košutnjak.  Cena seminara je 18.000 RSD, a plaćanje je isključivo preko žiro računa.

Svi prijavljeni treneri su obavezni da dođu na početak seminara, 23.09. u 10:00 časova. Teniska oprema je obavezna.
Prisustvo seminaru sva četiri dana je obavezno!

Zbog situacije vezane za korona virus, maksimalan broj kandidata na seminaru je 25, tako da će prisustvo seminaru obezbediti prvih 25 kandidata koji uplate kotizaciju.

PODACI ZA UPLATE:
PRIMALAC: TENISKI SAVEZ SRBIJE, BULEVAR DESPOTA STEFANA 62-64, BEOGRAD
SVRHA UPLATE: KOTIZACIJA ZA SEMINAR ZA TRENERSKU C LICENCU
Tekući račun :  165-5991-17 ADDIKO BANKA
IZNOS: 18.000,00  RSD
Na uplatnici upisati ime kandidata koji će prisustvovati seminaru!

Prijave za seminar na mejl adresu
trenerski.odbor@teniskisavez.com

Rok za prijavu i uplatu kotizacije je 21.09. 2021.  godine

Uslovi za prijavu na seminar:
-          Da je kandidat/kandidatkinja  punoletan(na)
-          Ima završenu srednju školu

Prilikom prijave potrebno je  dostaviti:
-          Ime i prezime
-          Datum rođenja
-          Ime kluba ( ako kandidat/kandidatkinja radi u teniskom klubu)

Tošin memorijal - konkurencija do 12 godina

Datum objave: 03.09.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Kostić u Nišu održava se Tošin memorijal, turnir iz kalendara TSS u konkurenciji do 12 godina I kategorije za devojčice i dečake.

glavni žreb devojčice ovde

glavni žreb dečaci ovde

Ivanovićeva i Mirković šampioni TSS Tour do 14 u TK Partizan

Na terenima TK Partizan u Beogradu održan je turnir iz serije TSS Tour u konkurenciji devojčica i dečaka do 14 godina, I kategorija.

Kod devojčica trijumfovala je Gala Ivanović koja je u finalu savladala Teodoru Vlajić 6:2, 6:3. U polufinalu Gala je bila bolja od Lane Virc 6:4, 6:2, dok je Teodori meč bez borbe predala Jefimija DImitrijević.

Šampionski pehar kod dečaka osvojio je Aleksa Mirković pobedivši u finalu Mihaila Topića 6:1, 6:4. U polufinalu Aleksa je bio bolji od Vuka Pantića Crnčevića 6:1, 6:0, dok je Mihailo savladao Marka Šaviju 6:1, 4:6, 6:0.

Održan prvi memorijalni turnir “Šone”

Datum objave: 02.09.2021. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima teniskog kluba Top Tenis Kraljevo održan je prvi memorijalni turnir “Šone”, u čast nedavno tragično preminulog Nebojše Milenkovića iz Kraljeva, inače dogogodišnjeg takmičara Teniskog Saveza Srbije.
 Na turniru je učestvovalo 30-tak takmičara u muškoj i ženskoj kategoriji uzrasta do 14 godina. Najbolja u konkurenciji devojčica bila je Milena Brđanin iz Kraljeva koja je u finalu savladala Anđelinu Aćimović iz Užica.
 U konkurenciji dečaka prvo mesto osvojio je Marko Stanić iz Gornjeg Milanovca pobedivši Filipa Balinta iz Kikinde.
“Bilo je to prelepo druženje uz odličan tenis, u sećanje na našeg dragog druga Šoneta” – rekao je direktor turnira Boris Premović.

Top Tennis Kraljevo Open - turnir u konkurenciji do 12 godina, III kategorija

Datum objave: 31.08.2021. // Kategorija: Domaća scena

TSS Tour do 14 godina za devojčice i dečake - TK Partizan

Datum objave: 27.08.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Partizan u Beogradu održava se turnir iz serije TSS Tour za devojčice i dečake u konkurenciji do 14 godina, I kategorija.

raspred mečeva 31.08.2021. ovde

Obuka za nove teniske sudije - užestručno osposobljavanje

Datum objave: 26.08.2021. // Kategorija: Domaća scena
Sudijski Odbor Teniskog saveza Srbije organizuje užestručno osposobljavanje kandidata za nove teniske sudije.
Osposobljavanje će biti organizovano u Beogradu od 30/09 do 03/10 tekuće godine.

Kurs se bazira na obuci za rad na takmičenjima kako iz regionalnih tako i TSS Kalendara.
Nastava se odvija na srpskom jeziku ali je neophodno elementarno poznavanje engleskog jezika zbog stručne terminologije.

Polaznici se upozanju sa osnovnim teniskim Pravilima i Procedurama teniskog suđenja na osnovu kojih stiču dovoljno znanja i veština za rad u svojstvu Supervizora na turnirima iz nacionalnih Kalendara.

Uspešno savladavanje Kursa podrazumeva aktivan rad u učionici kao i zadovoljavajuće savladavanje finalnog testa koji se radi online te je neophodno da polaznici imaju pristup svom mail nalogu preko smart telefona, kompjutera i slično.

Predavači na ovom Kursu će biti naše najviše rangirane međunarodne teniske sudije u svojstvu Supervizora:
Vladimir Erg
Vuk Nikolić
kao i gost predavč Marijana Veljović, naš najpoznatiji i najviše rangirani teniski sudija sa licencom za sudiju u stolici.

Zainteresovani mogu da se prijave sledeći link u samom Obaveštenju ovde

Želimo vam dobrodošlicu u naš tim!

Ćertiću trofej TSS Toura u Novom Sadu

Datum objave: 24.08.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sajmište u Novom Sadu održan je turnir iz serije TSS Tour u konkurenciji dečaka do 16 godina, I kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Petar Ćertić koji je u finalu savladao Mihaila Nikića 6:0, 6:3. U polufinalu Ćertić je bio bolji od Đorđa Dimitrijeva 6:3, 6:2, dok je Nikić pobedio Novaka Stokanovića 6:2, 7:6(5).