Arhiva vesti - Sve vesti

Iris osvojila zeleni nivo na Top Tenu

Datum objave: 08.11.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Top Ten održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za devojčice.

Trijumfovala je Iris Kresović koja je u finalu bila bolja od Anastasije Čolović 5:3, 5:4(4). U polufinalu Iris je savladala Milu Visković 4:0, 4:0, dok je Anastasija pobedila Teodoru Vlajić 4:0, 4:5(3), 7:3.

Markovićeva Lokomotiva

Na terenima TK Lokomotiva ordžano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojio je Saša Marković koji je u finalu pobedio Andreja Komnenića 7:5, 6:3. U polufinalu Saša je bio bolji od Strahinje Cejovića 7:5, 6:2, dok je Andrej savladao Vuka Kruščića 7:6(3), 7:6(5).

Savkovićeva osvojila Haron

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za devojčice održano je na terenima TK Haron.

Pobednički pehar osvojila je Ana Savković koja je u finalu posle velike borbe savladala Simonu Deletić 7:5, 4:6, 6:4. U polufinalu Ana je bila bolja od Milice Stošović 6:1, 6:2, dok je Deletićeva pobedila Taru Mihaljević 6:4, 3:6, 6:3.

Batalovoj titula na Banjici

Na terenima TK Banjica održano je Ovoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji juniorki (do 18 godina), druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Sofija Batalova koja je u finalu posle velike i neizvesne borbe savladala Ivu Šepu 7:6(6), 6:7(3), 6:4. U polufinalu Sofija je bila bolja od Teodore Stefanović 6:1, 6:1, dok je Iva posle maratinskog susreta i žestoke bitke pobedila Anđelu Ražnatović 7:6(6), 6:7(5), 7:6,(3).

Petroviću trofej na Voždovcu

Na terenima TK Voždovac održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji juniora (do 18 godina), druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Andreja Petrović koji je u finalu bio bolji od Luke Kalenića 6:2, 6:1. U polufinalu Andreja je pobedio Ognjena Pavlovića 6:4, 6:7(2), 6:2, dok je Luka savladao Milana Macuru 6:3, 6:0.

TK Crvena zvezda Ekipni šampion Srbije 2018. za seniorke

Datum objave: 07.11.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK TAŽ u Nišu održano je Ekipno prvenstvo Srbije za seniorke. Takmičenje je održano po round robin sistemu, a učestvovalo je tri ekipe: TK Crvena zvezda, TK TAŽ i TK Dinamo. Organizator je bio Teniski savez Srbije (TSS).

U prvom delu završnice prvenstva TAŽ je bio bolji od Dinama sa 3:2. Nakon nerešenog ishoda u 4 singla, odlučivao je dubl. Poraženi je išao na Crvenu zvezdu. Ekipa Zvezde je slavila sa 3:2 u ukupnom skoru protiv teniserki iz Pančeva. Singl mečevi su već doneli teniserkama iz Beograda nedostižnih 3:1, pa su u dubl meču igrale rasterećeno. Sa po jednom pobedom su u finale otišle su teniserke TAŽ i TK CZ.

Pobednik je ekipa Crvene zvezde koja je zabeležila obe pobede, drugo mesto pripalo je TK TAŽ sa skorom od jedne pobede i jednog poraza, treće mesto osvojio je tim TK Dinamo sa dva poraza.

TK TAŽ - TK Crvena zvezda 2:3 (Teodora Ristić -  Aleksandra Stanković 1:6, 2:6, Mija Ljubic - Dina Dudić 6:3, 6:1, Darija Mladenović - Jelena Marjanović 5:7,6:3, 4:6, Natalija Nikolić - Danijela Tomić 4:6, 2:6, dubl: Mladenović,Nikolić - Marjanović,Tomić  6:4, 5:7, 7:5.

Nina Stojanović osvojila dubl u Luksemburgu

Fed kup reprezentativka Srbije, 22- godišnja Nina Stojanović nastavlja sa sjajnim partijama i rezultatima u funišu sezone 2018.

Nakon duplog finala (singl i dubl) koje je odigrala na turniru u Istanbulu (25.000 dolara nagradni fond), usledilo je takmičenje u Lukemburgu gde je u singlu stigla do polufinala, a u dublu do novog trofeja.

Nina je do pobedničkog postolja na turniru u Patengeu (25.000) stigla u paru sa predstavnicom Rusije Anastasijom Pribilovom. One su u finalu bile bolje od para Piter - Skamlova (POL,SVK) 2:6, 6:2, 10:8.

Ove nedelje Nina se takmiči na turniru u Minsku (25.000 dolara nagradni fond).

Paleček vicešampion ITF turnira u Minsku

Mlada i velika nada srpskog tenisa, 14-godišnja Nikol Paleček ponela je naslov vicešampiona na ITF turniru u konkurenciji do 18 godina koji je odigran u Minsku.

Nikol je do finala BelGlobal Cupa 2018 u Belorusiji stigla izgubivši samo jedan set u teškom polufinalnom susretu protiv ruskinje Darije Soldatove koju je salvadala rezultatom 7:5, 5:7, 6:3. U samom finalu Palečekova je izgubila od domaće predstavnice Aljone Falei 3:6, 2:6.

Bilo je ovo prvo ITF (do 18) finale za mladu i izuzetno talentovanu Nikol koja je sa samo 14 godina u sezoni 2018. odigrala i šest Tennis Europe finala u konkruenciji do 16 godina, od toga osvojila dva, oba u Barseloni.

Paleček nam je ovim rezultatima pokazala da se radi o teniserki od koje ćemo u budućnosti videti i doživeti velika dela.

Bravo!

Obaveštenje - državni praznik

Datum objave: 05.11.2018. // Kategorija: Vesti

Poštovani,

obaveštavamo vas da povodom državnog praznika Dana primirja u Prvom svetskom ratu, kancelarija Teniskog saveza Srbije neće raditi u ponedeljak 12.11.2018. godine

Srdačan pozdrav,

Teniski savez Srbije

Skrobonja osvojila Hong Kong

Datum objave: 02.11.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Juniorska reprezentativka Srbije 17 - godišnja Anđela Skrobonja osvojila je dubl trofej na juniorskom ITF takmičenju koje je održano u Hong Kongu, G2 kategorije.

U singlu Skrobonja je odigrala četvrtfinale u kome je izgubila od predstavnice Tajlanda Tasaporn Naklo 1:6, 4:6.

Do pobedničkog postolja u dublu Anđela je stigla u paru sa predstavnicom Tajlanda Manančaja Savangkaev. One su u finalu bile bolje od para Čang (TPE) - Vang (CHN) 6:3, 6:2.